Czystek napar który leczy

Czystek, czyli napar, który leczy wiele Twoich dolegliwości

Czystek to roślina o biało-różowo-czerwonych kwiatach. Posiada tak niesamowite właściwości, że do tej pory nie każdy był w stanie w nie uwierzyć. To zioło, które można przekształcić w zdrowy i drogocenny dla nas napar. Wystarczy jedynie pić herbatkę przygotowaną z suszonych liści tej rośliny, by skorzystać z jej niezwykłych właściwości.

CZYSTEK  – ROŚLINA, KTÓRA ZACHWYCA

Czystek to roślina, która jest w stanie wspomóc Cię przy leczeniu wielu dolegliwości. Świetnie sprawdza się jako środek leczniczy. Dodatkowo posiada polifenole, czyli związki organiczne występujące w roślinach. Należą one do grupy naturalnych przeciwutleniaczy, albowiem wykazują świetny wpływ na nasz organizm. Co więcej, czystek pozwala hamować wolne rodniki.

CO TAKIEGO MOŻE ZDZIAŁAĆ CZYSTEK?

Roślina ta swietnie nadaje się jako środek antybakteryjny i antywirusowy. Wszystko dlatego, że posiada antyoksydanty. Dodatkowo idealnie nadaje się na przeziębienia oraz w okresach grypy. Co więcej, wspomaga utrzymanie prawidłowej higieny jamy ustnej i ma działanie wybielające. Świetnie sprawdza sie także jako środek antyalergiczny, albowiem ma właściwości odczulające.

Co więcej? Świetnie radzi sobie z odstraszaniem kleszczy. Czystek znakomicie redukuje trądzik, a także łagodzi stan zapalny. Poradzi sobie przy leczeniu bólu zatok, katarze czy nawet i łagodzi objawy grzybicy. Oprócz tego świetnie nadaje się przy kosmetyce – redukuje trądzik i działa odmładzająco. Ma również właściwości, które redukują nieprzyjemny zapach.

Najlepiej pić czystej jako napar, który łagodzi nasze stany. Idealnie sprawdzi się nawet pity kilka razy dziennie. Najlepiej jednak przed zażyciem sprawdzić instrukcję dołączoną do opakowania.

CZYSTEK – DLACZEGO WARTO GO PIĆ?

Jednym z najmodniejszych ziół mocno polecanych przez dietetyków jest czystek. Jest to zioło bardzo niepozorne – neutralne w smaku, napar po zaparzeniu ma jasny kolor… Ale za to ile zalet! Czystek bowiem doskonale działa na cały nasz organizm, znacznie poprawiając jego ogólną kondycję. Sprawdź, dlaczego warto pić czystek.

Po pierwsze, dzięki obecności mnóstwa polifenoli, czystek ma doskonałe działanie antybakteryjne, antywirusowe i przeciwgrzybiczne. Dzięki niemu poradzimy więc sobie z infekcjami górnych dróg oddechowych, łupieżem, trądzikiem, łuszczycą, grzybicami, egzemami, infekcjami spowodowanymi przez gronkowca czy nawet półpaścem.

Co więcej, czystek jest też cytotoksyczny i antyproliferacyjny, co jest zbawiennym dla mężczyzn cierpiących na przerost prostaty. A gdy chcemy się pozbyć z organizmu ciężkich metali toksycznych, czystek pomoże nam w tym bardzo szybko, bardzo łatwo wiążąc między innymi kadm. Do tego wspomniane zioło posiada działanie antyalergiczne, zapobiegające chorobie niedokrwiennej serca, odmładzające, przeciwzapalne i witalizujące.

Jeśli zaraziłeś się boreliozą – także na podorędziu miej wspomagająco czystek. Możesz go używać zarówno u siebie, jak i dla zwierząt, chroniąc je przed kleszczami i pchłami.